MIŁEJ LEKTURY


Wyjazd jogowy i ciekawostki żywieniowe joginów i nie tylko… Czy wiedzieliście, że pozytywne nastawienie do posiłku oraz przyjazna atmosfera przy stole wspiera układ trawienny organizmu? Dlatego też, warto zadbać o tematykę którą poruszamy przy stole i towarzystwo z którym konsumujemy posiłki.
PAMIĘTAJ!
Nigdy nie konsumuj kiedy odczuwasz złość, oraz upewnij się, że osoby które przygotowują posiłki odczuwają pozytywne nastawienie podczas ich przygotowywania. Wiele mówi się o jakości składników, ale o uważnym i wibracyjnym gotowaniu kucharzy niewiele osób słyszało. Wszystko ma wpływ na zdrowy proces trawienia: nastawienie kucharza i konsumnta, estetyka podawania posiłku, przez kogo i w jakiej energii jest gotowane, jak uprawiane, w jakich warunkach wytworzone itd.

I tak np.
👉Czy wiedzieliście, że (szybkie gotowanie) o delikatnym smaku z niewielką ilością soli (lub całkowicie bez soli) ma działanie aktywizujące i relaksujące. Tego typu posiłki są zalecane ludziom ospałym i zestresowanym.
👉Natomiast zharmonizowany, słodki smak wymaga już dłuższego procesu gotowania bez mieszania na małym ogniu. Taki proces gotowania wycisza osoby odczuwające gniew i uspokaja niecierpliwców🙌🌿
👉Długie gotowanie przy użyciu ciśnienia, oleju, soli, większej ilości ciepła powoduje skoncentrowanie energii pożywienia. Taki solidny posiłek wzmacnia i działa leczniczo na ludzi słabszych i mniej aktywnych.

Dlatego, tak ważne jest z kim i gdzie konsumujemy posiłki oraz w jakiej energii i nastroju jest osoba przygotowująca posiłki. O bardzo pozywny nastrój, energię posiłków i nasze uczestniczki zadbała Pani Asia z Kwietnych Łąk. Dziękujemy Asiu za twoje maksimum zaangażowanie.

Co więcej….

Pamiętajmy, aby smakiem posiłku się delektować i nie spieszyć z konsumpcją. To bardzo ważny proces trawienia! Trawienie zaczyna się kiedy pokarm mamy już w ustach, dlatego starannie rozgryzajmy i przeżuwajmy jedzenie.

Badania pokazują, że sekretem szczęścia i zdrowia jest bycie stale nieco głodnym, więc nie przejadajmy się. Przejadanie sprawia, że nasze organy stają się podatne na choroby, przepracowane oraz zestresowane. Nie jest prostym zadaniem „nie przejadanie się podczas różnych uroczystości” czy np. na wyjazdach jogowych, ale jeśli pojawia się świadomość konsumpcji to i możliwość ograniczania jest również możliwa🙂

Na sukcesy zdrowotne oraz jogowe możemy liczyć zachowując:

➡️ pół żołądka na jedzenie

➡️ćwierć na wodę

➡️oraz trochę miejsca na ekspansję gazów

Warto dodać, że osoby praktykujące medytację potrzebują mniej jedzenia.

Strefa Jogi i Relaxu i Ewelina Habza dziękujemy za cudowną atmosferę przy stole z naszymi uczestniczkami w Kwietne łąki🙏🌹🙏

Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *