JOGA KUNDALINI

Joga Kundalini – jest jedną z form jogi i nazywana jogą energetyczną czy też świadomości. Joga ta łączy takie praktyki jak „kryje” (będące pewną ustaloną sekwencją asan – ćwiczeń), oddech, medytację, mantry, a także mudry. Połączenie tych elementów w praktyce wywołuje określony wpływ na nasze ciało, odblokowuje przepływ energii w naszym ciele. Można powiedzieć, że praktykując Jogę Kundalini, przygotowujemy się do bezpiecznego aktywowania energii Kundalini, która jest niczym więcej, jak energią naszego wewnętrznego potencjału. Gdy poczujemy połączenie, będziemy żyć w zgodzie ze sobą, w harmonii, to energia kundalini popłynie wznosząc naszą świadomość poprzez czakry.

Energia kundalini – to energia która każdy z nas ma. Rodzimy się
z nią. Energia ta jest zazwyczaj uśpiona i spoczywa u podstawy
kręgosłupa. U większości ludzi pozostaje ona uśpiona przez całe
życie. Gdy energia ta zaczyna się budzić, budzi się również świadomość człowieka. Daje nam ona potencjał i siłę do kreowania, tworzenia, do bycia sprawczym. Daje nam świadomość tego, kim jesteśmy, czego chcemy, pomaga połączyć się nam ze swoją prawdą. Energia kundalini budzi się w nas tylko wtedy, gdy żyjemy w zgodzie ze sobą, ze światem, w zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Joga Kundalini jest dla każdego, kto chce poznać siebie i rozwinąć
swoje możliwości i wewnętrzną moc. Nie wymaga specjalnego
przygotowania, czy wybitnej sprawności fizycznej. Wystarczy chęć i
otwartość na nowe doświadczenia.

Na zajęcia zabierz ze sobą wodę, matę do jogi oraz ciepłe skarpetki i bluzę, które będzą potrzebne podczas relaksu. Przed jogą nie spożywamy ciężkiego posiłku. Najlepiej ćwiczy się 1, 5 – 3 godzin po posiłku.