JOGA W HAMAKU DLA DZIECI

Inaczej Joga Antygrawitacyjna /  Aerial joga – jest to połączenie: jogi, akrobatyki, tańca i stretchingu. Podczas tego typu zajęć doświdczamy rozciągania mięśni, elastyczności i zwinności ciała. Usprawniamy równowagę i koordynację ruchową. Joga antygrawitacyjna nie tylko rozciągają ciało, zwiększa zakres ruchomości stawów, redukuje napięcie mięśni, daje nam poczucie lekkości, radości w sercu i spokój ducha , przez co uwidacznia się pozytywne wyrażanie uczuć i emocji.

Do tego typu ćwiczeń używane są specjalnie przeznaczone chusty podwieszone pod sufitem, dzięki którym można wykonywać przeróżne pozycje gimnastyczne. W zależności od rodzaju ćwiczeń, predyspozycji ruchowych dziecka czy poziomu lęku chusty są zawieszane na różnych poziomach wysokości.

Podczas zajęć będziemy skupiać się na usprawnianiu rozwoju psychoruchowego doskonaląc w ten sposób dużą i małą motorykę ciała. Za pośrednictwem eksploracji zmysłów przeniesieny się do świata przyrody, kształtów i zwierząt, zwiększając w ten sposób dziecięcą świadomość ciała. Poprzez wspólne działanie w grupie będziemy pogłębiać kompetencje społeczne, siłę motywacji wewnętrznej i współdziałanie,
wiarę we własne możliwości, wewnętrzną siłę ducha i równowagę psychofizyczną.

Rodzicu, dotyk jest „matką wszystkich zmysłów”. Jest naszym głównym kanałem komunikacji. Jeśli twoje Dziecko, nie lubi nosić czapki, skarpetek, dżinsów, nie lubi chodzić boso, brudzić się, zatyka uszy na głośne dźwięki lub hałasuje, a może jest „Tadkiem niejadkiem” lub ciągle coś mu śmierdzi, potyka się i wpada na różne przedmioty, unika aktywności ruchowych, lub wprawia się w nadmierny ruch, przejawia brak zainteresowania lub nadmierną ciekawość świata, to może ono przejawiać zaburzenia integracji sensorycznej. Joga pomaga niwelować przyczyny i objawy tych przykrych symptomów dla Dziecka.