JOGA W HAMAKU
DLA DOROSŁYCH

Aerial Joga to praca z ciałem w hamaku. Miękki elastyczny hamak podczas praktyki wykonywania asan wspiera nasze ciało, przez co praktyka staje się ciekawsza i przyjemniejsza i łatwiejsza do wykonania a efekty pracy szybciej dostrzegalne.

Joga w hamaku jest bardzo popularna w Ameryce wśród kobiet, mężczyzn i seniorów. W Polsce dopiero odkryta niedawno.

Emocje i stres skumulowane są w mięśniach pod postacią zróżnicowanych napięć odbierające energie życia do działania oraz możliwość klarownego myślenia i wyrażania siebie. Regularna praktyka w hamaku wzmocni twoje ciało, kręgosłup, poprawi koncentrację uwagi, wyciszy lub jeśli trzeba doda energii. Nauczy radzić sobie ze stresem i wzmocni układ odpornościowy.

Joga w hamaku na zakończenie zajęć zawsze kończy się odprężeniem, regeneracją ciała i umysłu przez rytmiczne i kognitywne kołysanie w hamaku.

Na jogę w hamaku zapraszam osoby początkujące i zaawansowane.

Jak przygotować się do jogi w hamaku:
Jogę w hamaku praktykujemy bez zegarka, należy również zdjąć biżuterię, która może zahaczyć się o materiał. Ćwiczymy w długich legginsach i w koszulce z długim lub krótkim rękawem (nie na ramiączkach).
Praktyka przynosi dużo radości i rozluźnienia kiedy jest wykonywana w skupieniu a także wiele korzyści zdrowotnych, natomiast istnieją pewne przeciwwskazania do praktyki:

Przed zajęciami poinformuj instruktora o stanie zdrowia a w szczególności :
jaskrze
odklejaniu się siatkówki
ciąży
dyskopatii
nadciśnieniu tętniczym
zawrotach głowy
skłonności do omdleń
osteoporozie
zapaleniu stawów
zespole cieśni nadgarstka
refluksie
niedawno przebytych operacjach
niedawnym urazie głowy.