MAMY I BOBASY NA MATY
grupa dla mam i dzieci
w wieku od 6 miesięcy do 2 lat
Po pierwsze staramy się stworzyć jak najbardziej spokojną atmosferę dla maluszków. Kiedy maleństwa wyczuwają pozytywną atmosferę.odwdzięczają się i pozwolą swoim mamom na chwilę wytchnienia.Podczas jogowania nie używamy głośnych dźwięków i zabawek. Im spokojniej na sali tym więcej przestrzeni i czasu na praktykę jogową. W tle może grać bardzo spokojna muzyka lub dzwoneczki koshi. Młode mamy łapią każdą chwile na praktykę jogową. Dzieci starsze dołączają do praktyki u boku mamy, młodsze obserwują, bawią się lub są przy piersi mamy.Chcąc zadbać o młode kobiety podczas praktyki jogowej skupiamy się na pracy wzmacnianiu osłabionych mięśni dna miednicy, niwelujemy objawy bólu hiperlordozy (nadmiernego wyginania kręgosłupa do przodu w części lędźwiowej). Pracujemy nad powrotem do prawidłowej postawy.Młode mamy doskonale wiedzą, że najważniejszą dla malucha jest akceptacja potrzeby ruchu, głodu czy przytulenia niezależnie od okoliczności w jakich przebywają. Kiedy dziecko poczuje się zaakceptowane i zaopiekowanie wpłynie to na ogólną formułę zajęć oraz przyjemniejszą praktykę jogi. Stan zmienności podczas tej formuły zajęć jest czymś normalnym. Podczas zajęć można karmić, tulić czy kołysać swoje maleństwo. To zupełnie normalne zjawisko. Matczyna intuicja wie najlepiej co jest potrzebne dziecku w danym momencie.Ważną częścią podczas zajęć jogi jest skoordynowanie oddechu z pozycjami lub nauka prawidłowego oddychania (pranajama).Joga dla mam, to też chwile oderwania się od zmartwień, wyłączenia od codziennych problemów, chwile bliskości i kontemplacji z maluchem wtulonym w pierś mamy podczas relaksu.Wspólne spędzanie czasu z mamami i ich maluchami na sali oraz na herbatce pojogowej to również pewnego rodzaju odskocznia od obowiązków domowych, codziennej opieki nad maleństwem czy pracy etatowej.


Maluch obserwuje, uczestniczy i wsiąka w pozytywną energią i atmosferę jogowania. Oprócz tego podczas zajęć wdrażamy elementy integracji sensorycznej.
Integracja sensoryczna obecnie jest bardzo popularnym tematem wśród rodziców najmłodszych dzieci. Coraz bardziej poszerza się świadomość rodzicielska o potrzebie stymulowania zmysłów malucha dla prawidłowego rozwoju.
Coraz częściej dostrzega się większą populację dzieci z problemami przetwarzania bodźców sensorycznych. Skutkiem czego mogą być w przyszłości trudności w uczeniu się lub zaburzeniu koncentracji. Nie rzadko dostrzega się problemy z jedzeniem lub obniżoną koordynację ruchową, nadwrażliwością na bodźce lub nadmierne ich poszukiwanie.
Joga oraz zabawy sensoryczne w gronie zaprzyjaźnionych mam mogą wspierać rozwój małego dziecka i zapobiegać tym niepożądanym dolegliwościom.


Zajęcia te kierowane są dla mam z pociechami od 6 do 24 m.ż. odbywają się w czwartki o godz. 10.30. Prowadzone zamiennie przez dwie instruktorki. Magdalenę Sobczyk i Ewelinę Habzę.
Jeśli jesteś młodą mamą i chcesz wrócić do formy sprzed ciąży, poznać grono życzliwych mam to mamy jeszcze dwa miejsca na sali.

Jeśli masz pytanie lub zastanawiasz się czy te zajęcia są dla Ciebie i twojego maluszka napisz lub zadzwoń do nas. Pomożemy.