MIŁEJ LEKTURY


Coraz częściej słyszymy, że współcześni zapracowani rodzice nie mają czasu zadbać o siebie w ciągu roku. Wiemy dokładnie jakie mogą być tego konsekwencje. Brak równowagi pomiędzy odpoczynkiem a pracą oraz brak aktywności fizycznej, może doprowadzić do wielu schorzeń zdrowotnych lub chorób cywilizacyjnych. Dlatego też, na naszym rodzinnym wakacyjnym turnusie jogowo-uważnościowym w tym roku joga będzie się odbywała dwa razy dziennie (rano i wieczorem). W dwóch stylach, joga w hamakach i bez hamaków – integralna). Joga pozwala i naucza nawiązywać kontakt z samym sobą, dzięki czemu odczuwamy lekkość umysłu oraz zrelaksowane ciało.

Warto skusić się na przetestowanie obu stylów. Akrobacji jogowej nie uprawiamy Jest bezpiecznie, na miarę każdego uczestnika. Hamaki są podwieszane na różnych poziomach wysokości. Tydzień regularnych sesje jogi, technik relaksacyjnych i uważnościowych zmotywuje na tyle, że w zupełności wystarczy „tej wypracowanej motywacji” do praktykowania jogi po powróci do domu. Zapał do praktykowania powinien się utrzymywać jeszcze przez kilka tygodni. Wypracowane techniki warto wdrożyć na stałe do swojego harmonogramu dnia.

O nasz rodzinny turnus jogowy zadbałyśmy w sposób wyjątkowy, jako że same jesteśmy mamami, nauczycielkami, trenerami i wiemy doskonale co potrzebują współcześni rodzice oraz ich dzieci. Wszystko po to, aby skutecznie zregenerowali siły, wyciszyli ciało i umysły, wywietrzyli głowy z nadmiaru spraw i natrętnych myśli. Dlatego też, podjęłyśmy decyzję, że takie wakacyjne turnusy będziemy organizowały z rodzinami.

Jednym z ważniejszych punktów programu o który zadbałyśmy, jest czas wolny dla rodzin na terenie Łubinowego Wzgórza. Nie wszyscy mają ochotę być w ciągłym procesie bycia uważnym, wyginania ciała, medytowania czy praktykowania innych form rozwoju narzuconych przez trenerów. Dlatego też, zadbałyśmy o przestrzeń, w której zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli się odłączyć pobyć w kontakcie z otaczającą ich naturą, skorzystać z błotnego placu zabaw czy przejechać się na przejażdżkę rowerami. Na terenie Łubinowego Wzgórza można się zaszyć w różne zakątki przyrody, przespacerować szlakami mocy czy też skryć w wąwozie leśnym.

Aby urlop był owocny dla całej rodziny zadbałyśmy o opiekę nad dziećmi w czasie której rodzice będą mogli praktykować jogę i uważność rodzicielską.

Naszym założeniem wakacyjnych warsztatów jest:

  • zadbanie o fizyczny i umysłowy wypoczynek dla każdego członka rodziny stanie się lepszym rodzicem
  • zadbanie o to, czego będziemy słuchać, na co patrzyć i o czym mówić
  • wyrobienie dziennej dyscypliny praktyki jogi
  • wyrobienie dziennej dyscypliny bycia uważnym rodzicem
  • zadbanie o dobrą zabawę na świeżym powietrzu
  • zadbanie o wewnętrzny spokój i ciszę
  • zadbanie o wewnętrzną radość
  • wyrobienie zdrowych nawyków stylu życia
  • bycie życzliwym dla siebie, swojej rodziny i otoczenia

Zorganizowanie rodzinnego wyjazdu to nie lada wyzwanie dla organizatorów. Obiekt w którym będziemy przebywać musi spełnić wiele warunków aby zaspokoić nasze rodziny. A my taki właśnie mamy i jego się trzymamy. Sala do jogi w Łubinowym Wzgórzu posiada piękne drewniane belki na których zostaną podwieszone hamakami do jogi. Wyśmienite posiłki zaspokoją każde podniebienie małego i dużego człowieka. W klimatycznych pokojach u boku swojej rodziny poczujesz wewnętrzną radość i spełnienie. Praktyka jogi o poranku na łonie natury doda wigoru i energii na cały dzień.

Zapisy i rodzinny program wakacyjny jogi i uważności znajdziecie w tym miejscu.

W razie pytań możecie śmiało dzwonić i kontaktować się z nami w dowolnej formie.

Relacje z poprzednich wyjazdów – tutaj

Nie możemy się już doczekać ponownego spotkania z rodzinami które już znamy z naszych poprzednich turnusów, oraz poznać nowe, które będziemy miały przyjemność zobaczyć już niedługo.

Do zobaczenia
Magdalena Sobczyk i Aurelia Szokal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *